فروش اسپكترومترهاي اوشن اپتيكس
فروش اسپكترومترهاي اوشن اپتيكس، فروش اسپكتروفتومتر، دوربين حرارتي، ؟xrf پرتابل

حرف آخر تنها موسسه كنكور در ايران است كه براي اولين بار آموزش كنكور را با استفاده از تصويرسازي و شهودي‌سازي مطالب، در قالب دي‌وي‌دي‌هاي آموزشي ميسر ساخته است. بزرگ‌ترين دغدغه شما كنكوري‌ها قبولي در بهترين رشته و دانشگاه محسوب مي‌شود و همگي به‌خوبي مي‌دانيم كه منظورمان از رشته و دانشگاه كدام است.

خانواده‌ها هزينه بسياري مي‌كنند تا فرزندشان بهترين نتيجه را در كنكور بگيرد؛ اما آيا همه اين هزينه‌ها به سرانجام رسيده است؟ بسياري از مشاوران موسسات كنكوري با وعده‌هايي عجيب و غريب همچون تضمين صددرصد پزشكي سعي در جذب دانش آموزان براي خريد پكيج‌هاي آموزشي دارند؛ اما آيا اين وعده‌ها عملي هستند؟ به كار بردن «تضمين» در زمينه كنكور چه معنايي دارد؟ در اين مقاله علاوه بر راهنمايي شما مبني بر انتخاب بهترين منابع كنكور ۹۸، حرف آخر را نيز معرفي مي‌كنيم.

حرف آخر

چرا موسسه حرف آخر؟

دلايل خوبي براي پاسخ به اين سوال داريم؛ به‌طور كلي و براساس نظرسنجي‌هاي معتبر، يك موسسه كنكوري خوب بايد داراي ويژگي‌هاي زير باشد:

 • پكيج‌هاي آموزشي آن، داراي كيفيت آموزشي خوبي باشد.
 • برنامه‌ريزي منظم و جزء به جزء همراه با ارائه روش‌هاي صحيح مطالعه براي دانش‌آموز در نظر بگيرد.
 • پيگيري‌هاي منظم ماهانه براي داوطلب معين شود.
 • و بالاخره مهم‌ترين مورد: متناسب با وقت و سطح علمي دانش‌آموز، منابع كمك آموزشي انتخاب شود.

ويژگي‌هاي متمايز موسسه حرف آخر در چيست؟

 1. آموزش همراه با حل تست به‌صورت كاملا تحليلي
 2. تدريس به‌صورت استاد شاگرد
 3. مشاوره و پشتيباني محصولات توسط افراد آموزش ديده و مجرب
 4. تدريس كامل هر درس و عدم نياز به ساير منابع كمك آموزشي

۱آموزش كنكور همراه با حل تست به صورت كاملا تحليلي در دي وي دي هاي حرف آخر

آموزش بدون تست زدن عملا بي فايده است؛ چرا كه اهميت و كيفيت آموزش، در تست زدن مشخص مي‌شود؛ اما تست زدن هم بايد به‌صورت تحليلي باشد، يعني چه؟

حتما ديده‌ايد كه در حل تست‌ها برخي اساتيد فقط به گزينه صحيح اشاره مي‌كنند و چرايي غلط بودن ساير گزينه‌ها را بررسي نمي‌كنند، اين كار عملا وقت دانش‌ آموز را تلف مي‌كند و بدون اينكه تست را بفهمد و مدرس برايش تحليل كند از آن مبحث عبور مي‌كند. كاري كه در حرف آخر انجام شده، دقيقا برعكس اين است. ما تمام تست‌هاي كنكور را بررسي كرده و سعي مي‌كنيم تمام گزينه‌ها را هم تحليل كنيم، اين تحليل باعث مي‌شود شما به‌خوبي مبحث مربوطه را ياد بگيريد و به‌نوعي از دل يك سوال، سه سوال ديگر هم استخراج مي‌شود و تسلط شما را بيشتر مي‌كند.

۲تدريس به‌صورت استاد شاگرد

احتمالا هنگام ديدن مجموعه‌هاي آموزشي تصويري ويژه كنكور، سوالاتي حين تدريس برايتان پيش آمده و به‌دليل عدم ارتباط با استاد نتوانسته‌ايد پاسخ سوالات خود را بيابيد؛ اما در حرف آخر اين مشكل حل شده و در پكيج‌هايي كه لازم بوده، از يك نفر كنار استاد بهره برده‌ايم تا تمام سوالات پيش فرض دانش آموزان را بپرسد، اين كار باعث شده تا هنگام مطالعه يك درس، ذهن‌تان كمتر درگير سوالات به‌خصوصي باشد.

۳مشاوره و پشتيباني محصولات حرف آخر توسط افراد آموزش ديده و مجرب

مي‌رسيم به مهم‌ترين بخش از تعهدات يك موسسه كنكوري، حتما و بارها ديده‌ايد كه در تبليغات گفته مي‌شود «مشاوره رايگان» اما تا چه حد اين ادعا واقعيت دارد؟ بديهي است كه شما وقتي يك وسيله مي‌خريد، بايد نحوه استفاده از آن را بلد باشيد تا به درد شما بخورد. پكيج‌هاي آموزشي نيز اين‌گونه هستند؛ به‌طور مثال شما وقتي پكيج عربي حرف آخر را سفارش مي‌دهيد بايد نحوه مطالعه آن را بلد باشيد تا با بيشترين بازدهي مطالعه كنيد و نتيجه مطلوب را كسب كنيد. موسسه حرف آخر و اكثر موسسات كنكوري نيز با وعده «مشاوره رايگان» فعاليت مي‌كنند؛ اما همه افراد يك موسسه اين كار را انجام نمي‌دهند و معمولا نگراني داوطلبان كنكور به خاطر اين امر است. براي اطمينان خاطر شما فهرستي از مشاوران برتر موسسه حرف آخر را در اين مقاله مي‌آوريم تا با خيال راحت با اين افراد تماس بگيريد و ضمن تهيه پكيج‌ها، از تمام تعهداتي كه مي‌دهند، بهره بگيريد.

تعهدات مشاوران موسسه حرف آخر:

۱) پيش از خريد محصولات حرف آخر مي‌توانيد با اين مشاوران تماس بگيريد تا علاوه بر تعيين سطح علمي شما، پكيج‌هاي مورد نيازتان را در اختيار شما قرار دهند. توجه داشته باشيد كه لزوما قرار نيست شما تمام پك‌هاي يك موسسه را خريداري كنيد. اين مورد را مشاور با توجه به وقت و سطح علمي شما تعيين مي‌كند.

۲) هر دو هفته اين مشاوران با شما تماس مي‌گيرند و برنامه هفتگي را در اختيار شما قرار مي‌دهند.

۳) برنامه هفتگي مخصوص شما بوده و متناسب با ساعات مطالعه شما تنظيم شده است.

۴) روش مطالعه تخصصي دروس در اختيارتان قرار مي‌گيرد.

۵) برنامه‌ريزي دروس با نظر اساتيد انجام مي‌گيرد، مشاوره و برنامه‌ريزي منطبق بر پكيج هاي حرف آخر است؛ البته براي تست زدن كتاب‌هاي كمك درسي معرفي مي‌شود و در برنامه شما جاي مي‌گيرد.

۶) فقط براي درس‌هايي كه لوح فشرده آن‌ها را تهيه كرده‌ايد مشاوره داده مي‌شود.

برنامه‌ريزي كنكور، مشاوره تحصيلي، مشاوره كنكور، اين‌ها مواردي هستند كه در كنار خريد محصول شما انتظار داريد كه از موسسه دريافت كنيد. شايد چيزي كه بيش از تمام اين‌ موارد براي شما اهميت داشته باشد، برقراري ارتباط تلفني منظم و ماهانه با مشاور موسسه است كه در جريان مطالعه شما باشد و بهترين راهكارها را با توجه به وضعيت تحصيلي شما پيشنهاد دهد.

محصولات حرف آخر :

حرف آخر براي تمام دروس رشته تجربي و رياضي پكيج توليد كرده است و شما مي‌توانيد از طريق تماس با شماره‌هاي دفتر تهران ۰۲۱۶۶۰۴۸۶۰۰ و ۰۲۱۶۶۰۳۵۶۰۰ براي خريد محصولات اقدام كنيد. در مرحله‌ي نخست وضعيت درسي شما كاملا توسط مشاور حرف آخر بررسي شده، سپس به شما منابعي متناسب با سطح درسي و فرصت شما پيشنهاد مي‌شود.

بعد از تهيه محصول براي دروس مربوطه به اين صورت مشاوره داده مي‌شود: اين پكيج‌ها را چطور بخوانيد؟ چه كتاب كمك درسي بايد بگيريد؟ روش مطالعه هر درس به چه صورت است؟ چه تستي بايد كار كنيد؟ برنامه‌ريزي مناسب براي هر پكيج چگونه است و… در صورتي كه برخي موسسات به شما يك برنامه از قبل آماده شده مي‌دهند و مهم‌ترين سوال شما را پاسخ نمي دهند: چطور بايد بخوانم؟ شما ارتباط مداوم با مشاور خود خواهيد داشت؛ اگر چه مشاور اين كار را به‌صورت رايگان انجام مي‌دهد.

خيلي از موسسات چون به كار خودشان اطمينان ندارند همان اول كار پول‌هاي ميليوني از داوطلب مي‌گيرند و محصولي بي‌كيفيت بدون خدمات ارسال مي‌كنند؛ اما شما يكجا هزينه نمي‌كنيد و در بازه‌هاي زماني مختلف، با توجه به نيازتان و همچنين برنامه آزمون‌هاي آزمايشي، پكيج‌هاي كنكوري حرف آخر را تهيه مي‌كنيد.

قيمت محصولات حرف آخر را مي‌توانيد در سايت حرف آخر مشاهده كنيد. پكيج‌هايي كه در حال حاضر براي نظام جديد و قديم توليد شده است كه عبارتند از: ادبيات حرف آخر، زيست حرف آخر، عربي حرف آخر، شيمي حرف آخر، ديني حرف آخر، رياضي حرف آخر، فيزيك حرف آخر، زبان حرف آخر.

اساتيد حرف آخر

كيفيت رمز ماندگاري‌ است. در سال‌هاي اخير موسسات بسياري در زمينه كنكور فعاليت داشته‌اند؛ اما تنها شمار اندكي باقي مانده‌اند و دليل آن كيفيت بالاي محصولات آموزشي است. اساتيدي كه در حرف آخر به كار گرفته شده‌اند همگي جزو اساتيد خلاق و مبتكر در حيطه آموزشي و اكثرا رتبه يك درس‌هاي مربوط به خود هستند. همچون استاد عبدالرضا منتظري مدرس رياضيات حرف آخر و استاد عليرضا يوسفيان پور مرد شماره يك دين و زندگي كشور و ساير اساتيد:

 • دكتر غلامحسين شيرواني، مدرس شيمي حرف آخر
 • استاد پيمان كاميار، مدرس فيزيك حرف آخر
 • استاد محمد واعظي، مدرس عربي حرف آخر
 • اساتيد رضا شعباني، شاكري و روان مدرسين زيست حرف آخر
 • استاد محسن منتظري، مدرس ادبيات حرف آخر
 • استاد مجتبي محمودي، مدرس زبان حرف آخر

براي ساخت الگوهاي آموزشي در حرف آخر سال‌ها زمان و هزينه‌هاي هنگفتي صرف شده و به نوعي مي‌توان گفت حرف آخر پاياني بر عصر تحجر در آموزش كشور است.

حرف آخر با شما داوطلبان كنكوري:

بي‌شك فرصت يك‌ساله‌ي كنكور كه اهميت فوق‌العاده‌‌اي برايتان دارد و براي قبولي در رشته‌هاي دكتري و پزشكي حاضر به پرداخت هزينه هستيد؛ اما قطعا دوست نداريد كه اين هزينه هدر برود يا بعدا دچار حسرت و پشيماني شويد. فرصت اين را هم نداريد كه موسسات مختلف را تجربه كنيد؛ چون هزينه و وقت زيادي مي‌طلبد. بودجه‌بندي كنكور نيز نشان از گستردگي مباحثي دارد كه توسط طراحان سوال مورد ملاحظه قرار مي‌گيرند. وقتي كه حرف آخر را براي كنكور خود انتخاب مي‌كنيد، يعني يك گام رو به جلو برداشته‌ايد.

همه‌ساله بعد از برگزاري كنكور سراسري، موسسات مختلف آمار مطابقت پكيج‌هايشان با كنكور را منتشر مي‌كنند؛ اما بعد از بررسي‌ها، اين موسسه حرف آخر بود كه بيشترين مطابقت را با تست‌هاي كنكور داشت. رياضي استاد منتظري با سوالات كنكور ۹۷ تجربي ۱۰۰ درصد مطابقت داشت. پكيج ديني صد استاد يوسفيان پور با كنكور رياضي ۱۰۰ درصد و با كنكور تجربي ۹۷ بيش از ۹۶ درصد مطابقت داشت، اين مطابقت‌ها اتفاقي نيست؛ بلكه حاصل سال‌ها زحمت در عرصه آموزش كنكور كشور محسوب مي‌شود كه با مديريت فردي چون عبدالرضا منتظري به ثمر نشسته است.

موسسه حرف آخر كه از سال ۱۳۹۰ فعاليت خود را در زمينه آموزش كنكور شروع كرده و به خاطر كيفيت بالاي محصولات تاكنون در اين عرصه ماندگار شده است. حرف آخر پيشنهاد خوبي براي افرادي به‌شمار مي‌آيد كه به كيفيت منابع كنكور و نتيجه‌گيري اهميت مي‌دهند.

سايت رسمي حرف آخر را مشاهده كنيد و تمام اطلاعات لازم را براي كنكور كسب كنيد. در اين وب‌سايت ليستي از برترين مشاورين موسسه و همچنين ليست قيمت محصولات حرف آخر قرار گرفته است كه گزينه خوبي براي تماس و دريافت مشاوره تحصيلي هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۴:۳۵ ] [ اينفورتكس ] [ نظرات (0) ]

اسپند گياه آشنايي براي ايرانيان است چرا كه از زمان هاي قديم كاربرد بسياري در زندگي ما داشته است. دود غليظي كه از سوزاندن دانه هاي اسپند در فضا ايجاد مي‌شود ضد عفوني كننده هوا و دور كننده حشرات است.

روغن اسپند نوشاد كه از دانه هاي اسپند تهيه شده است و داراي طبيعت گرم و خشك است و به دليل همين گرم و خشك بودن تاثير سردي و رطوبت مفاصل را از بين برده و در درمان اسپاسم عضلاني و گرفتگي عضلات بسيار مفيد است.

تحقيقات دانشمندان اروپايي نشان داده روغن اسپند بدليل گرم و خشك بودن اثر سردي و رطوبت مفاصل را برطرف كرده و در درمان سياتيك و درد مفاصل بسيار مؤثر است، در ضمن دريافته اند كه آلكالوئيدهاي هارمين و هارمولين و هارمولول باعث افزايش ميل جنسي در موش مي شود. روغن اسپند در درمان درد سياتيك و مفاصل و اسپاسم و گرفتگي عضلات ( قولنج ) بسيار مؤثر است.

خواص روغن اسپند از نظر طب سنتي:

✅ روغن اسپند سنگيني گوش را بر طرف كرده و درمان كننده سياتيك و در مفاصل است. رطوبت ريه و سينه را خشك مي كند، بادهاي روده را تحليل مي برد، نيروي جنسي را افزايش مي دهد، مدر و قاعده آور است، سهل سودا و بلغم و ضد كرم كدو است، خلط هاي غليظ و لزج را مي برد و ادرار بول را زياد مي كند.

🔴 كاربرد موضعي: برطرف كننده درد سياتيك – درمان كمر درد و رعشه – درمان درهاي مفاصل

🔴 عوارض جانبي: مصرف خوراكي مي‌تواند اثرات سمي داشته باشد.

🔴 شرايط نگهداري: در جاي خشك و خنك و در دماي ۰ – ۳۰ درجه و دور از نور مستقيم آفتاب

🔴 تداخلات دارويي: مشاهده نشده است.

🔴 موارد منع مصرف: مصرف خوراكي ممنوع است . مصرف در اطراف چشم ممنوع مي باشد.

🔴 دستور مصرف: روزانه ۳-۲ نوبت بر روي موضع ماساژ داده شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۹:۲۶ ] [ اينفورتكس ] [ نظرات (0) ]

از اسطوخودوس مي‌توانيم به عنوان گياه همه كاره نام ببريم اين گياه در صنعت ‍پزشكي و آرايشي كاربرد بسياري دارد.براي داشتن خواب خوب تسكين سردردهاي طولاني از بين بردن استرس درمان عفونت هاي قارچي درمان عفونت هاي تنفسي و … ميتوانيد از گياه اسطوخودوس و روغن آن استفاده كنيد.

روغن اسطوخودوس نوشاد يك روغن گياهي قوي است كه محرك سيستم عصبي است واز طريق پوست جذب شده و در تمام بدن منتشر مي‌شود.

اسطوخودوس گياهي همه كاره است، كه  كاربرد درماني دارد. عطر روغن اسطوخودوس نوشاد آرامش بخش و طراوت دهنده بدن است. بيش از ۱۵۰  مواد ضد التهابي، ضد قارچ، ضد ميكروبي، ضد اسپاسم، ضد افسردگي، ضد عفوني كننده، ضد باكتري، ضد درد، آرام بخش  دارد. به علاوه، يكي از گياهاني است  كه در صنعت زيبايي كاربرد دارد. عطر آن در كرمها، محصولات مو استفاده مي شود.

كاربردهاي روغن اسطخودوس

✅ خواب خوب

در گذشته، مردم بالش خود را با  گل  اين گياه براي خوب خوابيدن  پر مي كردند. امروزه هم  آروماتراپي اسطوخودوس استراحت و خواب بهتر را به همراه دارد. تحقيقات سال ۲۰۱۴ در مجله آمريكايي نشان داد كه آروماتراپي اسطوخودوس مي تواند يك  شيوه موثر براي بهبود كيفيت خواب باشد. به علاوه، روغن اسطوخودوس به راحتي اعصاب كمك كرده و باعت احساسات قوي مي شود. براي خوب خوابيدن ۳ يا ۴ قطره از اسانس اسطوخودوس را زير بالش  بريزيد.يا ، ۱۰ تا ۱۲ قطره از اسانس اسطوخودوس را به عنوان آروماتراپي در اتاق خواب بزنيد.

✅ سردرد را تسكين مي دهد

اگر سردرد تنشي يا ميگرن داريد، روغن اسطوخودوس جايگزين طبيعي براي داروهاي ضد درد است. خواص ضد التهابي و ضد درد  اين روغن به كاهش درد كمك مي كند. به علاوه، ماهيچه هاي سر را كه اغلب باعث سردرد مي شود شل مي كند. تحقيقات انجام  شده در اين زمينه در  سال  ۲۰۱۲ در اروپا  نشان مي دهد كه استنشاق اسانس اسطوخودوس يك درمان موثر براي سردردهاي ميگرني است. چند قطره از روغن اسطوخودوس را بر  روي يك دستمال بريزيد و آن را استنشاق كنيد. بوي آن سردرد را سريع درمان مي كند. يا اينكه ۲ قطره از اسانس اسطوخودوس را در ۱ قاشق غذاخوري روغن زيتون  بريزيد و  پيشاني خود را با آن ماساژ دهيد.

✅ درمان عفونت هاي قارچي

روغن اسطو خودوس يك درمان موثر براي مبارزه با عفونت ها قارچي است. تحقيقات انجام شده در اين زمينه در سال ۲۰۱۱ در مجله ميكروب شناسي پزشكي نشان مي دهد كه روغن اسطوخودوس اثرات ضد قارچي قوي دارد كه باعث درمان عفونت هاي قارچي پوست و ناخن مي شود. همچنين خارش پوست، زخم، بريدگي، كبودي و يا سوختگي، و خطر ابتلا به زخم را تسكين مي دهد. چند قطره از اسانس اسطوخودوس در ۱ قاشق چاي خوري روغن زيتون تركيب كنيد با يك توپ پنبه اي به منطقه آلوده بزنيد بعد از نيم ساعت با آب ولرم بشوئيد و كامل خشك كنيد.و بار در روز تا زماني كه عفونت از بين برود اين كار را انجام دهيد.

✅ از بين بردن استرس

عطر اين گياه آرام بخش است و باعث كاهش اضطراب و همچنين حملات هراسي مي شود. اسطوخودوس سبب بازشدن سيستم عصبي و باعث آرام سازي مي شود، كه  به كاهش اضطراب  كمك مي كند. همچنين از افكار استرس زا جلوگيري كرده به علاوه، فشار خون بالا را كاهش مي دهد. چند قطره از اسانس اسطوخودوس را در يك كاسه آب داغ بريزيد و بخار آن را استنشاق كنيد تا اضطراب را از بين ببرد يا با چند قطره از روغن اسطوخودوس شانه ها، پشت و گردن را ماساژ دهيد.

✅ درمان مشكلات تنفسي

روغن اسطوخودوس براي كاهش مشكلات تنفسي استفاده مي شود. اين روغن خواص ضد التهابي دارد و براي جلوگيري از حملات آسم كمك مي كند. تحقيقات انجام شده در  سال ۲۰۱۴ در مجله علوم زندگي  نشان داد كه استنشاق اسانس اسطوخودوس مي تواند به از بين بردن  التهاب راه هاي هوايي آلرژيك و  درمان آسم كمك كند.
به علاوه، روغن اسطوخودوس مي تواند مشكلات تنفسي مانند سرماخوردگي و آنفولانزا، برونشيت و عفونت هاي گلو  را درمان كند.  ۵ يا ۶ قطره از روغن اسطوخودوس را در ۲ قاشق غذاخوري روغن حامل مانند روغن جوجوبا يا روغن زيتون مخلوط كنيد و  به آرامي  اين مخلوط را بر روي قفسه سينه بريزيد و ماساژ دهيد. دو بار در روز براي چند روز انجام دهيد. همچنين مي توانيد بخار آن را استنشاق كنيد.

✅ ضد درد

روغن اسطوخودوس يك روغن ضد درد است و همچنين خواص ضد التهابي دارد كه مي تواند به كاهش درد، تورم و التهاب كمك كند. شما مي توانيد از آن براي درمان درد عضلات، درد ساق پا، درد مفاصل و حتي درد كمر استفاده كنيد. چند قطره از روغن اسطوخودوس را با روغن زيتون مخلوط  كنيد تا درد مفاصل و عضلات را تسكين دهد. يا چند قطره از روغن اسطوخودوس به آب گرم اضافه كنيد و ۱۰ تا ۱۵ دقيقه در آن بنشيد تا درد كاهش يابد.

✅ درمان عفونت استاف
عفونت استاف ناشي از باكتري استافيلوكوك را مي توان با روغن اسطوخودوس درمان كرد و آن به دليل به خواص ضد ميكروبي و ضد التهابي قوي آن است. باكتري استافيلوكوك مي تواند مشكلات پوستي از جمله جوش، زرد زخم، و سلوليت را درمان كند.

۲ يا ۳ قطره روغن اسطوخودوس را بر روي منطقه آسيب ديده بزنيد. به مدت ۳۰ دقيقه  قرار دهيد. دو بار در روز براي چند روز بماليد يا چند قطره از روغن اسطوخودوس را در ۱ قاشق چاي خوري ژل آلوئه ورا ريخته در منطقه آسيب ديده بزنيد و  ۱ ساعت بعد با آب ولرم بشوئيد.

✅ از بين بردن بوهاي نامطبوع

عطر شيرين اسانس اسطوخودوس مي تواند بوي بدن را از بين برده، و همچنين بوهاي نامطبوع در آشپزخانه، حمام، اتاق خواب و اتاق نشيمن را از بين مي برد به علاوه، زماني كه از خوشبو كننده هوا استفاده مي شود، باعث سردرد يا مشكلات تنفسي مي شود. براي مبارزه با بوي بد بدن، چند قطره از روغن اسطوخودوس را به دوش حمام بزنيد يا چند قطره از اين روغن را به يك بطري اسپري آب بريزيد و در مناطقي از بدن كه عرق ميكنيد اسپري كنيد.

✅ دفع حشرات

روغن اسطو خودوس به عنوان دفع كننده طبيعي حشرات كار مي كند كه حشراتي مانند كك، پشه، سوسك، پروانه و مگس را از اطراف شما مي راند.  قبل از اينكه از اين روغن استفاده كنيد چند قطره از روغن اسطوخودوس را به نقاط نبض خود بزنيد تا ببينيد مناسب پوست شماست يا نه . اگر سبب تحريك پوست شود چند قطره از روغن اسطوخودوس را در يك روغن حامل مانند روغن آفتابگردان زده و به آرامي آن را  بر روي پوست بماليد.

 

🔴 كاربرد موضعي : آرام بخش – درمان دردهاي روماتيسمي – ضد اسپاسم

🔴 كابرد خوراكي : ضد سرفه

🔴 مصرف موضعي: روزانه ۲ الي ۳ بار روي موضع ماساژ داده شود.

🔴 مصرف خوراكي: روزانه ۳ نوبت هر با يك قاشق چاي خوري ميل شود.

🔴 عوارض جانبي : در كودكان زير ۱۲ سال و خانم هاي شيرده عوارض آن مشخص نشده است

🔴 شرايط نگهداري : در جاي خشك و خنك و در دماي ۰ – ۳۰ درجه و دور از نور مستقيم آفتاب

🔴 تداخلات دارويي : مشاهده نشده است .

🔴 موارد منع مصرف : مصرف در اطراف چشم ممنوع مي باشد .

🔴 دستور مصرف : روزانه ۳-۲ نوبت بر روي موضع ماساژ داده شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۸:۴۸ ] [ اينفورتكس ] [ نظرات (0) ]

بابونه گياهي است با طبيعت گرم و خشك كه داراي خواص بسيار زياد است. بابونه براي پوست و مو مفيد است و همچنين مي‌تواند ناراحتي هاي معده را هم برطرف كند.

روغن بابونه نوشاد كمك فراواني به برطرف شدن دردهاي مفاصل و گرفتگي عضلاني مي كند هم چنين روغن بابونه نوشاد يك ضد اسپاسم قوي است و شما مي توانيد با ماساژ روغن بابونه نوشاد با درد سياتيم براي هميشه خداحافظي كنيد

با شروع شدن فصل بهار و آغاز فصل گرده افشاني گياهان محيط اطراف ما پر مي شود از ذرات معلق گياهان. همين ذرات معلق مي‌توانند آلرژي ايجاد كنند براي درمان اين نوع آلرژي ها حتما نبايد از داروهاي شيميايي استفاده كرد چرا كه روش هاي گياهي و سالم تري هم براي درمان وجود دارند. مثلا مي توانيد از روغن بابونه نوشاد براي درمان استفاده كنيد. همچنين روغن بابونه نوشاد به درمان دردهاي مفاصل كمك فراواني مي كند.

كاربردهاي روغن بابونه 

✅ ضد درد و التهاب

روغن بابونه نوشاد ضد سردرد و برطرف‌كننده‌ي التهاب است. روغن بابونه نوشاد گرفتگي عضلات و ماهيچه‌ها را برطرف مي‌كند و درمان مناسبي براي حملات آسم است. روغن بابونه نوشاد باعث كاهش دردهاي شكمي و گرفتگي‌‌هاي عضلات اين ناحيه مي‌شود. به افرادي كه از سندرم روده‌ي تحريك‌پذير رنج مي‌برند، توصيه مي‌شود كه حتما از اين روغن استفاده كنند. روغن بابونه خاصيت آرام‌بخش دارد و براي كودكان خردسال كه بي‌قراري مي‌كنند، مناسب است. به خصوص اين‌كه به دليل معطر بودن، كودكان نيز قادر به تحمل آن هستند.

بابونه باعث بهبود وضعيت خواب نوزادان و كودكان مي‌شود و همين تاثير را روي بزرگترها نيز دارد ولي بهتر است كه فقط شب‌ها از آن استفاده شود. خاصيت آرام‌بخشي و خواب‌آوري اين گياه همانند مسكن‌ها نيست و مي‌توان بعد از مصرف آن رانندگي كرد و برخي كارهاي دشوار ديگر را نيز انجام داد. افرادي كه از زخم معده و ناراحتي‌هاي معده‌اي ـ روده‌اي رنج مي‌برند، بهتر است حتما از آن استفاده كنند. دردهاي عضلاني كه در اثر فشار زياد به وجود مي‌آيند، با اين روغن رفع مي‌شوند

✅ ضد ميكروب

روغن بابونه نوشاد مي‌تواند دردهاي عضلاني كه در اثر كشيدگي و پيچيدگي عضلات به وجود مي‌آيند را برطرف سازد. بابونه حاوي موادي است كه ضد ميكروبي هستند. اين گياه مي‌تواند مواد سمي باكتريايي را غيرفعال كند. يك مقدار بسيار اندك از روغن بابونه با گونه‌اي فعال از باكتري‌هاي مضر مثل استافيلوكوكال و استرپتوكوكال مقابله مي‌كند. بابونه به تنهايي عفونت‌هاي داخلي را رفع مي‌كند و از التهابات ناشي از آن‌ها مي‌كاهد

✅ خواص درماني متعدد

روغن بابونه نوشاد كه از گل آن استخراج مي‌شود، داراي خواص درماني زيادي است و مصارف متعددي دارد. اين روغن حاوي تركيباتي است كه خواص ضد التهابي، آنتي‌بيوتيك و ضد افسردگي دارد و از آن به منظور رفع درد معده، برطرف كردن بوي عرق بدن يا بوي پا، درمان انقباضات عضلاني، بهبود عملكرد دستگاه گوارش، هضم بهتر مواد غذايي و درمان بيماري‌هاي انگلي استفاده مي‌شود.

روغن بابونه هم‌چنين خاصيت انرژي بخشي و نيروزايي دارد و از آن براي درمان برخي مشكلات عصبي و بهبود زخم استفاده مي‌شود. تنظيم فشار خون، كاهش تورم رگ‌هاي ملتهب، تصفيه‌ي بدن و درمان عفونت‌هاي ادراري از ديگر خواص مهم اين روغن محسوب مي‌شود. اين روغن بهترين دارو براي بيماران مبتلا به آلرژي، سنگ كليه، نفخ معده، استخوان درد، اختلالات كبدي، درد دندان، سردرد و عفونت‌هاي سينوسي به شمار آمده و با تصفيه‌ي خون و ساير ارگان‌ها، مقاومت بدن را افزايش مي‌دهد. روغن بابونه براي رفع كمردرد، درد مفاصد و نقرس هم مفيد است

✅ ضد باكتري

با توجه به تحقيقات به عمل آمده در دانشگاه مِري‌لند، اين گياه خاصيت ضد باكتريايي، ويروسي و قارچي دارد. حتي گروهي از دانشمندان به اين نكته‌ي مهم پي بردند كه بابونه باعث آرامش اعصاب افراد مبتلا به اختلال ADHD مي‌شود.

آنتي‌هيستامين‌ها همواره جزو داروهاي پر حاشيه و بحث‌برانگيز بوده‌اند مخصوصا در بهار، آنتي‌هيستامين‌ها براي مقابله با علايمي مثل خارش، عطسه و آب ريزش بيني مورد استفاده قرار مي‌گيرند. ولي در كنار تمام اين مزايا همواره مضراتي نيز به همراه دارند، در حالي كه استفاده از بابونه به عنوان داروي رفع اين علايم، مضرات فوق را در پي نخواهد داشت. روغن بابونه هم مطمئن و بي‌خطر است و هم درمان‌كننده‌ي خوبي به شمار مي‌‌رود؛ مخصوصا براي افرادي كه از آلرژي رنج مي‌برند.

✅ رفع مشكلات پوستي

بابونه براي رفع مشكلات پوستي مثل درماتيتيس و اگزما بسيار مفيد است و به دليل دارا بودن «آزولِن» به سرعت مراحل درمان را شروع مي‌كند. تركيب روغن بابونه با ساير روغن‌هاي پوست صورت باعث به وجود آمدن يك تميزكننده‌ي مناسب براي پوست‌هاي خشك مي‌شود. در اغلب شامپوها از بابونه استفاده مي‌‌شود چرا كه باعث درخش و براق شدن موها مي‌شود.

نحوه مصرف روغن بابونه

✅ روغن بابونه را با روغن اسطوخودوس تركيب كرده، چند قطره از اين تركيب را داخل يك دستمال ريخته، سپس دستمال را جلوي بيني‌تان بگيريد و شروع به نفس كشيدن كنيد.

✅ مقداري روغن بابونه نوشاد را با روغن بادام تركيب كنيد و با آن عضلات بدن‌تان را ماساژ دهيد. اين كار باعث بهبود جريان خون در بدن و جلوگيري از گرفتگي‌هاي عضلاني مي‌شود.

✅ چند قطره روغن بابونه را داخل يك قابلمه‌ي آب در حال جوشيدن بريزيد و بگذاريد تا عطر آن فضاي اطراف‌تان را پر كند. اين كار باعث كاهش دلهره، تشويش و افزايش آرامش شما مي‌شود.

✅ چند قطره روغن (۱۰ ـ ۵) بابونه را داخل آب ولرم بريزيد و با آن سر و صورت خود را بشوييد. اين كار باعث كاهش سردردهاي ميگرني مي‌شود و اعصاب شما را آرام خواهد كرد.

✅ چند قطره روغن بابونه را در تختخواب خود بپاشيد تا كم‌خوابي و بدخوابي شما را درمان كند

 

🔴 كاربرد موضعي: ضد اسپاسم و گرفتگي عضلاني – ضد درد مفاصل

🔴 عوارض جانبي: در كودكان زير ۱۲ سال و خانم هاي شيرده عوارض آن مشخص نشده است.

🔴 شرايط نگهداري: در جاي خشك و خنك و در دماي ۰ – ۳۰ درجه و دور از نور مستقيم آفتاب.

🔴 تداخلات دارويي: مشاهده نشده است.

🔴 موارد منع مصرف: از مصرف دارو داخل چشم خودداري شود.

🔴 دستور مصرف: روزانه ۳-۲ نوبت بر روي موضع ماساژ داده شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۷:۰۵ ] [ اينفورتكس ] [ نظرات (0) ]

بادام يكي از مغز هاي پرطرفدار در بين مردم است كه اغلب در دو نوع شيرين و تلخ وجود دارد. روغن بادام تلخ نوشاد يكي از روغن هايي است كه اغلب براي افزودن عطر و بوي بادام به محصولات آرايشي و مراقبتي براي پوست مورد استفاده قرار مي گيرد. اين روغن در مقادير كم به ديگر روغن هاي مهم و ضروري، كرم و صابون اضافه مي شود. اگرچه استفاده از اين روغن در مقادير كم مي تواند داراي فوايد زيادي به همراه دارد اما استفاده زياد از آن ممكن است سمي باشد و حتي در برخي موارد كشنده مي باشد. روغن بادام تلخ نوشاد به عنوان يك مرطوب كننده قوي به حساب مي آيد و با همين خاصيت ميتواند به رفع ترك هاي پوستي كمك فراواني كند.

اصولا افراد در سنين بالا با درد مفاصل  مواجهه مي شوند كه در بعضي موارد به شدت آزاردهنده مي شود اما ما به شما روغن بادام تلخ نوشاد را پيشنهاد مي كنيم. شما مي توانيد با ماساژ روغن بادام تلخ نوشاد بر بدن از شدت درد مفاصل خود كم كنيد.

روغن بادام تلخ نوشاد به راحتي جذب شده و پوست شما را مرطوب مي كند كه به عنوان يك مرطوب كننده بسيار عالي عمل كرده و براي پوست هاي خشك و حساس ايده آل است و از اشعه هاي مضر UV محافظت مي كند. دانشمندان و محققين در طي مطالعات و تحقيقات دريافته اند كه اين روغن اثر بسزايي در درمان خشكي، ترك و شقاق پوست داشته كه از آسيب هاي پوستي جلوگيري كرده و سلول هاي پوست را ترميم مي كند. همچنين باعث از بين رفتن لك هاي پوستي شده و افرادي كه در فصول سرد پوست و بدنشان شقاق مي شود اگر با روغن بادام تلخ شقاق را چرب كنند از ساير چربي ها زودتر شقاق را بهبود مي بخشد. براي از بين بردن بوي بد پا و زير بغل و اين نام مجاز نمي باشد تناسلي بسيار مفيد است. چكاندن روغن بادام تلخ در گوش باعث رفع صدا، درد و ورم گوش مي شود.

كاربردهاي روغن بادام تلخ

✅ خواص روغن بادام تلخ براي پوست و مو و درمان انواع بيماري ها

با استفاده صحيح از اين روغن مي توانيد تمام خواص روغن بادام تلخ و فوايد درماني آن را دريافت كنيد. اين روغن براي سلامت پوست و درمان عفونت هاي پوستي مورد استفاده قرار مي گيرد و از ديگر خواص آن مي توان به ضد ويروس، ضد قارچ و ضد باكتري بودن آن اشاره كرد. اين روغن همچنين دارويي عالي براي از بين بردن كرم هاي روده مي باشد

✅ خاصيت تب بر بودن روغن بادام تلخ نوشاد

از زمان هاي باستان، عناصر تلخ هميشه به عنوان داروي تب بر مورد استفاده قرار مي گرفتند. از آنجا كه عناصر تلخ داراي تركيبات آلكالين مي باشند و داراي ماهيت سمي بودن هستند. اين سمي بودن و تلخي بطور موثر مانع از رشد عفونت بدليل باكتري يا ويروس ها در بدن مي شوند و در نتيجه باعث مي شوند تب بدن كاهش يابد. به همين دليل روغن بادام تلخ در دوز هاي خيلي كم به عنوان داروي تب بر براي تب هاي خيلي شديد مورد استفاده قرار مي گيرد.

✅ آرامبخش

تركيب سمي گليكوسيد موجود در روغن بادام تلخ، بر اعصاب تاثير مي گذارد و آن ها را بي حس مي سازد و دردها را تسكين مي بخشد. به همين دليل داراي تاثيرات بي حسي مي باشد. از اين روغن براي بي حسي تنها بايد بطور موضعي استفاده كرد. براي بي حسي هرگز اين روغن را نخوريد زيرا ممكن است كشنده باشد

✅ سلامت پوست و مو

اگر از روغن بادام تلخ كه با آب تركيب شده است و رقيق شده است بطور موضعي بر روي پوست و مو استفاده كنيد مي توانيد پوست و موي خود را در برابر عفونت ها حفظ كنيد. روغن بادام تلخ داراي خواص فراواني براي پوست و مو مي باشد  به همين دليل در انواع كرم هاي مرطوب كننده، كرم ضد پيري ، ضد آفتاب و پاك كننده صورت و مو مورد استفاده قرار مي گيرد. يكي از مهمترين خواص روغن بادام تلخ براي پوست آبرساني آن مي باشد. بنابراين براي پيشگيري ااز چين و چروك پوست ، درمان ترك دست بدليل سرما زدگي و تيره شدن پوست از ديگر خواص اين روغن مي باشد

خواص روغن بادام تلخ نوشاد براي سلامتي به ويژگي هاي تب بر، ضد باكتري، ضد قارچ، آرامبخش، بيهوشي، ملين، ضد سرطان و ضد اسپاسم نسبت داده مي شود. ۵۰% از روغن بدست آمده از بادام تلخ حاوي سه مولفه اصلي بنزوآلدهيد، گليكوسيد و هيدروژن سيانيد مي باشند، در حالي كه ۵۰% ديگر آن حاوي اسيد هاي چرب اشباع نشده و ديگر مولفه هاي مشابه به روغن بادام شيرين هستند. تشخيص بادام تلخ از بادام شيرين از روي ظاهر كاري بسيار دشوار است.

خواص دارويي روغن بادام تلخ

✅ از بين بردن چين و چروك پوست  با استفاده از ماساژ اين روغن روي پوست صورت

✅ درمان ترك خوردگي پوست دست در اثر سرمازدگي

✅ درمان زخم هايي كه نياز به چرب كردن و ضد عفوني كردن دارند

✅ درمان سياه سرفه

🔴 كاربرد موضعي: درمان لك هاي پوستي- ضد درد مفاصل و روماتيسم – رفع خشكي

🔴 عوارض جانبي: در بيماري هاي پوستي ناشي از حساسيت با احتياط مصرف شود.

🔴 شرايط نگهداري: در جاي خشك و خنك و در دماي ۰ – ۳۰ درجه و دور از نور مستقيم آفتاب

🔴 تداخلات دارويي: مشاهده نشده است.

🔴 موارد منع مصرف: مصرف خوراكي ممنوع است. مصرف در اطراف چشم ممنوع مي باشد.

🔴 دستور مصرف: روزانه ۳-۲ نوبت بر روي موضع ماساژ داده شود.

🔴 طبيعت: از نظر طب سنتي مغز آن در آخر اول گرم و خشك و روغن آن در اول دويم گرم و مايل به رطوبت است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۶:۳۳ ] [ اينفورتكس ] [ نظرات (0) ]

اولين باري كه سعيد فرزامي را در مراسم سال نو در يكي از سواحل شمال كشور ملاقات كردم، و در رابطه با كار و اشتراكات كاري با هم صحبت كرديم در واقع ما فقط يك مكالمه كوتاه چند دقيقه اي با هم داشتيم. و قرار يك ملاقات طولاني تر ديگر رو در تهران براي صرف چاي باهم گذاشتيم و قرار شد تا زمان آن را باهم هماهنگ كنيم. ديگه اين روزها همه ما به اين نوع قرارها عادت كرديم قرارهايي كه هيچگاه عملي نميشوند. چند روز بعد بسته پستي از طرف شركتي كه نميشناختم به دفتر من رسيد با تعجب بسته رو باز كردم هديه اي كه به زيبايي بسته بندي شده بود داخل بسته بود. بسته كادو پيچي شده را كه باز كردم داخل آن يك جفت روانويس مونت بلانك كه روي اون اسم من به زيبايي حك شده بود قرار داشت. به همراه يك دست نويس از سعيد كه من را براي صرف چاي دعوت كرده بود و از من براي هماهنگ كردن اين زمان تشكر كرده بود. در اين لحظه بود كه من به جمع علاقه مندان ايشون پيوستم. او واقعاً من را شگفت زده كرد. به حدي كه تا همين لحظه من بارها در باره هديه اي كه دريافت كردم با دوستان، مشتريان و حتي در دست نوشته هاي  خود صحبت مي كنم.

تاثير اون هديه براي من فقط به وجود آمدن يك دوستي نيست. سخاوت سعيد فرزامي در اون روز يكي از دلايلي است كه من حاضر شدم اين مطلب رو بنويسم. هنگامي كه صحبت از قدرت هديه و بخشش به مشتريان باشد سعيد اهداف و برنامه هايش را عملي ميكند او بارها به من با برنامه ريزي و مديريت كمك كرده تا علاقه ام رو به عزيزانم نشان دهم.

وقتي صحبت از تاثير گذاري و سوپرايز كردن مشتريان، اعضاي سازمان، صادركنندگان، دوستان، عزيزان، اعضاي خانواده، و افرادي كه به آنها علاقه منديد ميشود توصيه من به شما اين است كه براي اينكه با روشهاي ايشون آشنا بشيد به كتاب هديه شناسي يك ناخونكي بزنيد، يا ميتونيد از سايتموبوكادو براي خريد انواع هديه يا هداياي تبلبغاتي مورد نظرتون يا حتي تهيه انواع هداياي تاثير گذار سري بزنيد يا از مشاوره هاي ايشون براي سازمان يا برنامه ريزي هديه تون يا سوپرايز وِيژتون استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۴:۰۷ ] [ اينفورتكس ] [ نظرات (0) ]

فلزياب تصويري يكي از مدل هاي پيشرفته فلزياب است كه امروزه در صنايع مختلف از آن استفاده مي شود. فلزياب ها انواع مختلفي دارند كه از نظر حساسيت، ميزان دقت، نحوه ي عملكرد و … تفاوت هايي اساسي با هم دارند. امروزه استفاده از دستگاه فلزياب در بخش هايي مختلف مانند صنعت و معدن، طلاياب، فرودگاه ها و حتي بخش خروجي مغازه ها استفاده مي شود و با تشخيص فلز عملكردي كه از آن ها انتظار مي رود را انجام مي دهند. بيشترين استفاده ي عمومي از فلزياب تصويري در صنعت و معدن و طلايابي است.

فلزياب تصويري چيست؟

براي بررسي فلزياب تصويري ابتدا بايد بدانيم كه فلزياب چيست؟ فلزياب در اصل يك دستگاه حساس به فلزات است كه با ارسال و دريافت سيگنال هايي سبب مي شود تا وجود فلز را در بخش هايي كه مشخص نيست مانند زير زمين و ديوارها تشخيص دهد. فلزياب تصويري داراي يك صفحه ي نمايشگر است كه نوع فلز و تفكيك پذيري آن را نشان مي دهد. همچنين عمقي كه يك فلز حضور دارد را هم مي تواند مشخص كند. البته دقت اين دستگاه ها در مدل هاي مختلف تغيير مي كند و حتي ممكن است برخي از فلزات با هم اشتباه گرفته شوند؛ اما در فلزياب هاي تصويري كه داراي تكنولوژي هاي پيشرفته تري هستند دقت بسيار بالاست و مي توان با اطمينان از آن ها استفاده كرد. چگونگي كار فلزياب تصويري نيز بسته به مدل آن تغيير مي كند ولي به طور معمول يك دكمه ي پاور دارد كه با روشن كردن آن و قرار دادن روي سطح مورد نظر مي تواند كار خود را انجام دهد و اطلاعات مورد نياز را به كاربر بدهد. اين اطلاعات كه بر روي صفحه نمايشگر نشان داده مي شود مي تواند بسيار دقيق باشد و شامل عمق، مقدار و حتي نوع فلز باشد.

 

 

كاربرد فلزياب تصويري

فلزياب تصويري در صنايع مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرد. از اين دستگاه ها در زمينه هاي امنيتي، نظامي، صنعت و معدن، ساختماني و … استفاده مي شود.

 • براي پيدا كردن منطقه ي معدن فلز و حتي عمق معدن از اين دستگاه ها استفاده مي شود
 • در بخش آثار باستاني براي پيدا كردن عتيقه جات فلزات مختلف از جمله آثار باستاني طلا و نقره به كار مي رود.
 • در زمينه هاي نظامي براي پيدا كردن مين در زمين از آن بهره مي برند.
 • از اين دستگاه ها براي پيدا كردم محل و عمق لوله هاي تاسيساتي مانند گاز يا آب استفاده مي شود.
 • فلزياب تصويري در فرودگاه ها در انواع با كيفيت و دقيق استفاده مي شود و كار امنيت عبور و مرورهاي خارجي و داخلي را انجام مي دهد.

علاوه بر اين موارد فلزياب در بسياري موارد ديگر نيز كاربرد دارد و از آن استفاده هاي زيادي مي شود.

استفاده از اين دستگاه در انواع مختلف آن بايد بر اساس نياز فرد انتخاب شود. به عنوان مثال اگر دقت كار چندان مد نظر نيست نيازي به استفاده از مدل هاي حساس تر با قيمت بيشتر نيست و كارتان با انواع معمولي نيز مي تواند راه بيفتد. ولي بدون شك اگر فعاليت هاي حساس را مي خواهيد با آن انجام دهيد به روزترين فلزياب تصويري را به كار گيريد.

در صورت نياز به مشاوره و اطلاعات بيشتر در خصوص دستگاه هاي فلزياب، طلاياب، گنج ياب با شركت فلزياب تيوا تماس حاصل فرماييد.

۰۹۱۲۶۹۳۱۹۰۰

۰۹۱۲۳۹۳۰۹۹۱

https://tivametaldetector.com/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۲:۰۹ ] [ اينفورتكس ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 341
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب